مکان های دیدنی فریدونکنار:

شهر زیبای فریدون کنار به دلیل قابلیت بندرگاهی خود دارای اهمیت بسیاری است و از مهم ترین شاهراه ها در استان مازندران به شمار می رود. این منطقه به دلیل برخورداری از آب و هوای مناسب دارای گونه های مختلفی از پرندگان و پوشش های گیاهی است. دیدنی های فریدون کنار بسیار جذب کننده و شناخته شده اند و با داشتن دو قابلیت تجاری و توریستی دارای اهمیت است.در این شهر  اقتصاد اصلی مردم این مناطق  صید ماهی کپور و سفید است.

ساحل ماسه ای:

از مهم ترین جاذبه ها و مکان های دیدنی فریدونکنار به سواحل ماسه ای آن می توان اشاره کرد این ساحل یکی از زیستگاه های درنای سیری است که در ایران واقع شده است و دارای مناظر و چشم اندازهای رویایی است.

ساحل مسه ای
پرندگان فریدون کنار

دامگاه پرندگان:

در کنار سواحل زیبای فریدونکنار می توان از دامگاه پرندگان نیز دیدن کرد این دامگاه در زمان حکومت پهلوی ساخته شده است و توسط مهندسان مجرب آلمانی تاسیس شده است .

شالیزارها:

چشم اندازهای سرسبز و پوشیده از مراتع و شالیزارها از دیگر چشم اندازهایی است که می توان در شهر فریدونکنار مشاهده کرد و از طبیعت دست نخورده آن بهره برد.

شالیزار فریدون کنار

تالاب فریدونکنار:

این تالاب در قسمت جنوب شرقی از فریدونکنار قرار گرفته است و دارای گونه های مختلفی از آبزیان و گیاهان است این تالاب دارای اکوسیستمی بی نظیر است.

بناهای تاریخی:

اگر قصد دارید تا از مکان های گردشگری فریدونکنار با جاذبه های تاریخی دیدن کنید می توانید به سقاخانه، تپه ظلا کتی، پل فلزی، و گورستان های قدیمی دیدن کنید که برخی از بناهای آن در زلزله از بین رفته اند.

مکان های دیدنی فریدونکنار بسیار متنوع و زیبا هستند و در این منطقه می توانید از دیگر مکان های دیدنی و جاذبه ها نظیر بازار محلی ماهی فروشان، باغ پرندگان، پارک ساحلی لاله، بازار هفتگی، پارک جزیره، پل میلاد و بازار فصلی پرندگان دیدن کنید و از این جاذبه ها لذت ببرید.