سوالات متداول

چطور رزرو کنم؟
پس از مشخص کردن تاریخ ورود و خروج و تعداد نفرات، درخواست رزرو خود را به صورت رایگان ثبت کنید تا برای میزبان ارسال شود. میزبان در صورت خالی بودن و مهیا بودن اقامتگاه رزرو را تایید می کند.سپس پیامکی مبنی برتایید رزرو برای شما ارسال می شود که حاوی یک لینک مستقیم به صفحه رزرو است و شما حداکثر 1 ساعت فرصت خواهید داشت تا با پرداخت مبلغ صورتحساب، رزرو را قطعی کرده و سند رزرو حاوی صورتحساب، شماره تماس میزبان، آدرس اقامتگاه و سایر اطلاعات رزرو را دریافت کنید.
چطور می توانم با میزبان تماس بگیرم؟
پس از قطعی شدن رزرو بصورت خودکار یک سند رزرو(واچر) حاوی مشخصات رزرو و همچنین مشخصات، آدرس و شماره تماس میزبان، در حساب کاربری شما صادر می شود و می توانید با میزبان خود تماس بگیرید و هماهنگی نهایی برای تحویل اقامتگاه را انجام دهید.
اگر درخواست رزرو من رد شود؟
زمانی که میزبان درخواست رزرو را رد کند، یک پیامک جهت اطلاع دریافت می کنید و می توانید برای اقامتگاه دیگری درخواست رزرو ثبت کنید. شما می توانید حداکثر تا 2 درخواست به صورت همزمان ثبت کنید.
تایید یا رد درخواست رزرو چقدر طول می کشد؟
به طور میانگین در کمتر از 30 دقیقه به درخواست ها پاسخ داده می شود. سابقه زمان پاسخگویی هر میزبان به درخواست های رزرو قبلی با کلیک بر روی تصویر میزبان قابل مشاهده است. حداکثر پاسخگویی میزبانان به درخواست رزرو در ساعات کاری 1 ساعت است و درساعات شب مهلت پاسخگویی تا روز بعد تمدید می گردد. مهلت پاسخگویی به صورت لحظه ای در صفحه رزرو قابل مشاهده می باشد.
چه ضمانتی برای تحویل اقامتگاه وجود دارد؟
بطور خلاصه، کل مبلغ رزرو به سامانه پرداخت می شود و سامانه مبلغ رزرو را در روز بعد از شروع رزرو به میزبان پرداخت میکند؛ لذا میهمان فرصت کافی دارد تا مشکلاتی همچون عدم تحویل اقامتگاه رزرو شده و یا عدم مطابقت اقامتگاه تحویل شده را از طریق گزینه «ثبت شکایت» در سامانه جاجوره گزارش نماید. همچنین مقررات سختگیرانه ای برای میزبان شدن جاجوره طی می شود که احتمال بروز مشکلات اینچنینی را به حداقل کاهش می دهد.
آیا می توانم رزرو را قبل یا بعد از تایید کنسل کنم؟
بله، شما می توانید«یک مرتبه» درخواست رزرو خود را قبل یا پس از تایید میزبان لغو کنید و درخواست دیگری را ثبت کنید ولی در صورت تکرار لغو رزرو برای بار دوم دیگر قادر به ثبت درخواست نخواهید بود. لذا در درخواست خوددقت لازم را به عمل آورید و با رد مکرر رزرو موجب بی اعتمادی میزبان ها نشوید
اگر پس از تایید رزرو را قطعی نکنم چه می شود؟
از لحظه تایید درخواست رزرو توسط میزبان که به وسیله پیامک به اطلاع شما خواهد رسید، حداکثر 1 ساعت فرصت دارید تا با پرداخت صورتحساب، رزرو خود را «قطعی» کنید. پس از پایان این مهلت، رزرو به صورت خودکار لغو شده و در صورت تکرار این امر برای بار دوم دیگر قادر به ثبت درخواست رزرو مجدد نخواهید بود همچنین میزبان این حق را دارد که در صورت عدم اقدام میهمان برای قطعی کردن رزرو، تایید رزرو خود را بردارد که به معنی رد درخواست رزرو از طرف میزبان خواهد بود. در این حالت میتوانید برای اقامتگاه دیگری درخواست رزرو ثبت کنید.
آیا میتوانم رزرو قطعی شده را لغو کنم؟
در صورت لغو یک روز «پس از قطعی شدن» مقررات لغو رزرو آن اقامتگاه برای محاسبه وجوه پرداختی به میهمان و میزبان ملاک عمل خواهد بود. لذا به «مقررات لغو رزرو» مندرج در سند رزرو توجه کنید.
جاجوره دقیقا چه خدمتی ارائه می دهد؟
این کسب و کار بستریست تا میزبانان و صاحبان اقامتگاهها بتوانند ملک خود را در محیطی امن و پیشرفته، با صرف حداقل زمان و هزینه برای اجاره روزانه عرضه کنند و از سوی دیگر گردشگران بتوانند اقامتگاهی مطابق با سلیقه و شرایط و بودجه مورد نظر خود را به سهولت و بالاترین کیفیت در سراسر ایران بیابند و به صورت آنلاین رزرو کنند و سفری بدون دغدغه مکان اقامت را در همه جای ایران زیبا تجربه کنند.
چه مناطقی از کشور تحت پوشش جاجوره است؟
پوشش خدماتی ما از شمال تا جنوب و شرق تا غرب سرزمین زیبایمان ایران شامل می گردد.
هزینه خدمات جاجوره چقدر است؟
تمامی مراحل ایجاد حساب کاربری، جستجو، بررسی، مقایسه و همچنین ثبت و انتشار و معرفی اقامتگاه ها در وبسایت بصورت رایگان در اختیار تمامی کاربران می باشد. محل درآمد جاجوره شامل درصد اندک از هر رزرو است که به صورت کارمزد از میزبانان دریافت می گردد.