جام جهانی قطر
تور جام جهانی 2022

هایا کارت چیست؟

هایا کارت یک کارت شناسایی هوشمند و چند منظوره است که دولت قطر آن را برای تمامی گردشگرانی که قصد تماشای مسابقات جام جهانی در استادیوم‌های این کشور را دارند الزامی کرده است.

هایا کارت مجوز ورود به قطر!

هایا کارت مجوز ورود شما به قطر و استادیو‌‌م‌ های جام جهانی قطر است که در کنار این ویژگی، مزایای مختلف دیگری نیز به دارندگان اعطا می‌کند. پس از خرید بلیط بازی مدنظر، تهیه هایا کارت برای گردشگران خارجی و حتی ساکنین قطر، قدم بعدی محسوب می‌شود. در حال حاضر هایا کارت فقط به خریداران بلیط‌‍‌های بازی‌‌های جام جهانی اعطا می‌شود

شرایط لازم برای تهیه هایا کارت و سفر به قطر

برای تهیه این کارت باید شرایط لازم را داشته باشید که شامل این موارد می‌شود :

  • بیشتر از 18 سال سن داشته باشید یا قیم یا والد شخص درخواست دهنده هایا کارت باشید
  • داشتن پاسپورت معتبر
  • تهیه دست کم یک بلیط مسابقه فوتبال
  • مشخص کردن محل سکونت

موارد استفاده از هایا کارت جام جهانی قطر

هایا کارت به عنوان جایگزین ویزای قطر فقط برای کسانی صادر می‌شود که بلیط مسابقات فوتبال را خریداری کرده‌اند. اما تمامی مسافران تور قطر که از تاریخ 21 نوامبر 2022 (30 آبان 1401) تا تاریخ 18 دسامبر 2022 (27 آذر 1401) به قطر سفر می‌کنند، خواه قصد بازدید از جام جهانی را داشته باشند یا نه، باید برای دریافت هایا کارت اقدام کنند.

بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند در کنار خانواده و دوستان خود اقامت داشته باشند و از سفر لذت ببرند. به همین منظور میزبان باید جزئیات اقامتگاه خود را در پورتال Hayya card به ثبت برساند. در حال حاضر، یک فرد حداکثر می‌تواند 10 نفر را به عنوان کوئست (درخواست) به زیر مجموعه اقامت گاهی خودش اضافه کند.

انواع بلیط های بازی های جام جهانی 2022

تور جام جهانی قطر با تخفیفات ویژه پارت ونک

جام جهانی 2022 قطر چه زمانی شروع می‌شود؟

تاریخ شروع بازی‌های جام جهانی 2022 قطر 21 نوامبر یا همان 30ام آبان ماه است. مسابقه فینال این دوره از بازی‌ها هم در روز 18 دسامبر یا 27 آذر برگزار خواهد شد.

شرایط واکسیناسیون برای رزرو تور جام جهانی قطر چگونه است؟

دارا بودن کارت واکسیناسیون با اسامی آسترازانکا، مدرنا، جانسون اند جانسون و فایزر برای اخذ ویزای قطر ضروری است و لازم است که از آخرین نوبت دریافت آن ۱۴ روز گذشته باشد. مسافرانی که واکسن سینوفارم زده‌اند حتما باید تست سرولوژی را نیز همراه خود داشته باشند. . اعتبار تست سرولوژی 30 روز است.

هایاکارت قطر چیست؟ آیا جز خدمات تور هست؟

هایاکارت یک کارت مشخصات طرفداری یا Fan ID است که اداره گذرنامه قطر آن را برای شما صادر می‌کند و به‌هیچ‌عنوان به فیفا مربوط نمی‌شود. شما به‌واسطه داشتن این کارت دیگر نیازی به داشتن ویزا یا ثبت‌نام در سامانه «احتراز» نخواهید داشت. بدون هیچ نگرانی فقط در وب‌سایت مربوطه ثبت‌نام کنید و بعد از آن کارت به دست شما خواهد رسید.

شرایط گرفتن ویزا در تور جام جهانی قطر چگونه است؟

شما در طول مدت برگزاری جام جهانی، بدون نیاز به ویزا و فقط با داشتن هایاکارت می‌توانید وارد قطر شوید. فقط کافی است که پاسپورت شما حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *