ایتالیا

جدید ترین و آسان ترین روش دریافت وقت سفارت ایتالیا، روش آنلاین است که مجموعه پارت ونک با استفاده از این روش در سریع ترین زمان ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت ایتالیا برای رفاه حال شما عزیزان می نماید . مسافرین عزیزی که قصد اخذ وقت مصاحبه ایتالیا را دارند ، باید بدانند دیگر احتیاجی به مراجعه حضوری به سفارت کشور مذکور را ندارند و می توانید برای استفاده از جدیدترین و سریع ترین شیوه وقت سفارت، از خدمات مجموعه ویزا پارت ونک بهره مند شوید. در این روش احتیاجی به مراجعه حضوری به سفارت کشور مذکور نیست تنها با ارسال عکس پاسپورت و ارسال یک عکس 3*4 از خودتان برای ما میتوانید در کم ترین زمان وقت خود را از سفارت دریافت نمایید.محل دریافت مدارک مسافرین محترم ، کنسولگری ایتالیا است البته سفارت ایتالیا امکان دیگر را هم بجز کنسولگری برای رفاه حال مسافرین فراهم کرده است که در مرکز روادید این کشور نیز مدارک متقاضیان محترم دریافت می گردد.


تعیین وقت سفارت ایتالیا به صورت آنلاین

جدید ترین و سریع ترین روش دریافت وقت سفارت، روش آنلاین می باشد که مجموعه ویزا پارت ونک با استفاده از این روش در کم ترین زمان ممکن اقدام به اخذ وقت سفارت ایتالیا می کند.


وقت ویزای توریستی ایتالیا

یکی از انواع ویزاهای موجود ، ویزای توریستی میباشد. ویزای توریستی ایتالیا، شامل افرادی می‌شود که با هدف گردشگری در کشور ایتالیا، قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را دارند. توجه کنید که با دریافت ویزای توریستی ایتالیا به شما مجوز کار داده نمیشود و برای اشتغال در ایتالیا، نیاز به صدور مجوز کار دارید.


مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا

فرم رایگان (راهنمای فرم فارسی درخواست روادید شنگن)

دو قطعه عکس پرسنلی(3*4 ) بدون روتوش

گذرنامه با دست کم دو برگ سفید و با حداقل سه ماه اعتبار از تاریخی که متقاضی قصد ترک حوزه شنگن را دارد.


هزینه صدور روادید به قرار ذیل که تنها بصورت نقدی و در وجه یورو قابل پرداخت است:

افراد بزرگسال: 60 یورو

افراد 6 تا 12 سال: 35 یورو

افراد زیر 6 سال: رایگان

همسر، فرزندان، والدین، پدربزرگ و مادربزگ و نوادگان شهروندان اتحادیه اروپا یا همسرانشان: رایگان


دعوتنامه تکمیل شده (در صورتی که متقاضی توسط یک شهروند ایتالیایی یا خارجی که اقامت قانونی در ایتالیا دارد، دعوت شود) فرد دعوت کننده می بایست نمونه دعوتنامه را بصورت کامل پر نموده و تصویر یکی از مدارک شناسایی ذیل را نیز به آن ضمیمه نماید:

شهروندان ایتالیایی: گذرنامه یا شناسنامه معتبر.

شهروندان خارجی مقیم ایتالیا: اجازه اقامت با اعتبار حداقل یکماه از تاریخ خاتمه روادید درخواستی.


اصل و تصویر شناسنامه معتبر متقاضی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه).

اصل و تصویر مدارک شغلی متقاضی به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی (بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه).


مدیران و اعضای هیات مدیره شرکتها: آخرین روزنامه رسمی (که از تاریخ آن بیش از سه سال نگذشته باشد) حاوی اطلاعات تاسیس و ثبت شرکت مربوطه و نام متقاضی. چنانچه بیش از سه سال از تاریخ روزنامه رسمی گذشته باشد، متقاضی می بایست یک روزنامه رسمی جدید (با تاریخ زیر سه سال) نیز مبنی بر تغییرات احتمالی انجام پذیرفته در خصوص تاسیس شرکت یا یک گواهی از اداره ثبت مبنی بر ادامه فعالیت شرکت علی‌رغم عدم ثبت تغییرات، ارائه نماید.

مشاغل آزاد: پروانه کسب معتبر صادره از اداره مربوطه در شهر محل اقامت یا کارت بازگانی معتبر.

مشاغل وابسته و کارمندان دولتی: لیست پرداختی شش ماهه آخر بیمه شغلی یا کارت پرسنلی صادره توسط سازمان دولتی یا نیمه دولتی مربوطه، یا معرفی نامه ای از سوی شرکت مربوطه مبنی بر تایید رابطه کاری متقاضی با آن شرکت ضمن مشخص نمودن سمت شغلی وی.

اصل و تصویر مدارک مالی، موید امکانات لازم جهت تامین مالی فرد به همراه ترجمه به زبان ایتالیایی یا انگلیسی(بدون نیاز به تایید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه).


پرینت گردش سه ماهه آخر حساب جاری با مهر و امضای بانک.

ضمانت نامه بانکی ( تحت عنوان Fideiussione bancaria) برای متقاضی که شخص دعوت کننده نزد یکی از بانکها یا شرکتهای بیمه ای ایتالیایی تهیه می نماید. مبلغ این ضمانت نامه نبایست کمتر از مبالغی باشد که در جدول واقع در کنسولگری مشخص شده است. علاوه بر مدارک یاد شده، چنانچه متقاضی دارای سند ملکی نیز باشد، توسط کنسولگری در پرونده لحاظ می گردد.

اصل و تصویر بیمه مسافرتی سامان با پوشش حداقل 30.000 یورو که کل دوره اقامت متقاضی را در حوزه شنگن پوشش دهد.

اصل و تصویر بلیط هواپیما یا رزرو بلیط.

اصل و تصویر رزرو هتل یا هتل ها (در صورت دارا بودن) و برنامه سفر در ایتالیا.

تصویر صفحه اول گذرنامه و روادیدهای گذشته (در صورت دارا بودن).نکته مهم: کنسولگری این اختیار را دارد که در صورت نیاز به بررسی بیشتر و بهتر، مدارک دیگری را نیز از متقاضی طلب نماید.وقت سفارت خانوادگی / دوستانه ایتالیا ( ویزای جدید گردشگری )

به تازگی تغییری در روادیدهای دارای عنوان ” گردشگری – ویزای خانوادگی / دوستانه “می باشند به شهروندان خارجی که به ایتالیا بر اساس دعوتنامه اقوام یا دوستان سفر می کنند، اعمال شده است. مشخصات نوع جدید روادید روی اتیکت الصاقی ( استیکر ) چاپ خواهد گردید.


مدارک و فرم های مورد نیاز ویزای جدید ” گردشگری – ویزای خانوادگی / دوستانه “

فرم درخواست روادید ورود

عکس جدید در قطع کارت شناسایی

پاسپورت معتبر با تاریخ انقضا که باید بیش از سه ماه از درخواست روادید اعتبار داشته باشد

بلیط رفت و برگشت ( یا رزرو بلیط )، یا نشان دادن در اختیار داشتن وسیله برای مسافرت شخصی

در اختیار گذاشتن اطلاعات مبنی بر تمکن مالی، بر اساس مقدار مشخص شده بر اساس آیین نامه وزارت کشور 1.3.2000

مدارک مبنی بر وضعیت حرفه ای و اجتماعی شخص

بیمه نامه معتبر که حداقل مبلغ 30.000 یورو برای مخارج بستری اورژانس در بیمارستان و یا بازگشت به کشور را در تمامی حوزه شنگن تضمین نماید.

اقرارنامه پذیرش میهمان، اقرارنامه مبنی بر تامین مخارج محل اقامت از طرف میهماندار