مدارک سفارت فرانسه

بازدید : 464   |      

فرانسه یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی میباشد که دارای قلمروهای بسیار زیادی در آنسوی دریاها میباشد.یکی از سه کشوری میباشد که دارای سواحلی هم در اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه میباشد.فرانسه از نظر بودجه و هزینه نظامی در بین کشورهای اروپایی دارای رتبه 5 میباشد و از نظر ذخایر هسته ای دارای رتبه ی 3 است.
به جرعت میتوان فرانسه را جزو کشورهای توسعه یافته که دارای قدرت اقتصادی زیادی است دانست.

کشورهای هم مرز فرانسه:

فرانسه از شمال شرقی - شرق و جنوب غربی دارای مرز مشترک با کشورهای آندورا،بلژیک،لوکزامبورگ،آلمان،سوئیس،ایتالیا،موناکو،اسپانیا میباشد.

با توجه به هم مرزی فرانسه با کشورهای بسیاری در قاره اروپا میتوان این کشور را بزرگترین کشور در اتحادیه اروپا نامید.

آب و هوا در فرانسه:

آب و هوا در کشور فرانسه از شهر به شهری دیگر متفاوت است.این کشور در قسمت های شمالی و شمال شرقی دارای آب و هوای بسیار معتدل است و در قسمت های جنوبی دارای آب و هوای مدیترانه ای میباشد،قسمت های جنوبی فرانسه دارای اقلیم اقیانوسی میباشد این به این معناست که این مناطق شمال بارش باران های بسیار زیادی میباشد و زمستان هایی معتدل و تابستان هایی گرم را در این کشور تجربه خواهید کرد.

در پاریس به ندرت برف میبارد و مردم این کشور ماه های زیادی چشم انتظار برف هستند،بارش باران در فرانسه به صورت نم نم میباشد و همراه با مه شدید.

گردشگری در فرانسه:

در هرکجای فرانسه که ایستاده باشید اولین چیزی که چشم های شمارا نوازش میدهد برج زیبا و آسمان خراشه بینظیر ایفل میباشد.

این برج زیبا و دیدنی بلندترین برج جهان نامیده میشود و سالانه میلیون ها توریست فقط برای دیدن این برج زیبا و ثبت خاطرات خوش خوش در این برج به کشور فرانسه و شهر پاریس سفر میکنند.

دومین جاذبه گردشگری معروف شهر پاریس که توریست های بسیاری از سرتاسر جهان برای دیدن آن به فرانسه سفر میکنند موزه لوور پاریس میباشد.

در این موزه که به بخش های زیادی تقسیم میشود اشیاء بسیاری نگهداری میشود شامل:تابلوهای هنرمندان مشهور،ادوات جنگی و .......

مدارک مورد نیاز سفارت فرانسه:

*کلیه مدارک نیاز به ترجمه انگلیسی دارند بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه

1)اصل گذرنامه با امضاء به همراه گذرنامه های قبلی

الف ) مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

ب ) ارائه گذر نامه جداگانه برای هر نفر الزامی است

2) 6 قطعه عکس 5/4 * 5/3 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملا ازروبرو بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملا مشخص باشدو 70تا80درصد عکس، چهره فرد باشد( عکس با گذر نامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی ( زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 20 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد)

الف) حسابهای جاری: کارکردهای سه ماهه اخیر به زبان انگلیسی

ب) گواهی تمکن برای سپرده های بانکی به زبان انگلیسی و همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضاء بانک

* باید حداقل موجودی حساب یا هر سپرده برای هر نفر 500/000/000 ریال باشد.

5) اصل سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی :

الف پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی و سه فیش آخر حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی : حکم کار گزینی ، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفرو سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

د) باز نشسته ها: ارائه حکم باز نشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی

ه) مشاغل غیر دولتی : گواهی اشتغال به کار با ذکر اشتغال ، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب/ آخرین آگهی تغییرات

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هئیت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر به همراه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

ح) دانش آموزان، دانشجویان: اصل نامه اشتغال به تحصیل

* جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل رضایتنامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می باشد.

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آنها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی برای خانم های خانه دار

* تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

* حضور کلیه مسافرین ( به جز افراد زیر 12سال) جهت انگشت نگاری در مراکز انگشت نگاریVFS الزامی می باشد.

* اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر ، نزد آژانس باقی می ماند .

* چک رمزدار یا ضمانتنامه بانکی حداقل به مبلغ 500/000/000 ریال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانتهای بیشتر متعاقبا اعلام میگردد.

لازم به ذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر درخواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.

آدرس سفارت فرانسه در تهران:

تهران،خیابان نوفل لوشاتو،پلاک64-66 واقع شده است