مدارک سفارت بلژیک

بازدید : 482   |      

بلژیک کشوری است که تاریخ آن به سختی به دو قرن میرسد.این کشور از نیمه دوم قرن بیستم از اهمیت ویژه ای در قاره اروپا برخوردار شد.کسب این جایگاه ویژه برای کشور بلژیک نه بخاطر عضویت این کشور در نهادهای اروپایی بلکه بخاطر وجود مرکز استقرار نهادهای بزرگ اروپایی مانند شورای اروپا، کمیسیون اروپا و پارلمان اروپا می باشد. جالب است بدانیم که در عرف جاری بین المللی و نیز در رسانه های جهانی، شهر بروکسل لقب پایتخت اتحادیه اروپا را از آن خود کرده است. شایان توجه است که علاوه بر نهادهای اروپایی مستقر در بروکسل، مقر دایمی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو و نیز سازمان جهانی گمرک در این شهر قرار دارند.
کشور بلژیک به عنوانی کشوری مستقل در سال 1830 اعلام وجودیت کرد و تاریخ این کشور بسیار کوتاه است. علی رغم عمر کوتاه و کوچکی سرزمین بلژیک توانسته در قرن بیستم و بویژه پس از جنگ جهانی دوم نقش بسیار موثر و درخشانی را در میان کشورهای اروپایی ایفا نماید.
پایتخت این کشور شهر بروکسل از اهمیت ویژه ای برای قاره اروپا برخوردار است چون تمامی اجلاس های سران کشورهای مهم اروپا در بروکسل برگذار میشود و این شهر کشور بلژیک را برای قاراه اروپا برجسته کرده است.

کشور های هم مرز بلژیک:

 کشور بلژیک از جنوب دارای مرز مشترک با فرانسه

از شمال با هلند

از شرق با آلمان

از سمت جنوب شرقی با لوکزامبورگ

از سمت شمال غرب با دریای شمال هم مرز است 

آب و هوا در بلژیک:

بلژیک دارای آب و هوایی معتدل و خوب است.درتابستان آب و هوا در این کشور عالی است و حدودا به سمت خنکی میرود.در زمستان هم آب و هوا در این کشور اذیت کننده نیست و درجه هوا به ندرت به سمت -0- میرود.

 در کشور بلژیک تپه های شنی از محبوبیت و معروفیت بسیاری برخوردار میباشد.در شمال شرقی بلژیک دشت های ساحلی زیبایی به چشم می خورد. در قسمت جنوب شرقی آن یک فلات مرکزی وجود دارد که از مناطق جغرافیایی مهم در بلژیک است. دره های موجود در این منطقه مشهور است و در اطراف آن جلگه هایی قرار دارد که برای کشاورزی این کشور بسیار مناسب است.

گردشگری در بلژیک:

گردشگری در بلژیک یکی از صنایع این کشور است. دسترس پذیری به این کشور از هر جای اروپا، آن را به یک مقصد گردشگری عالی تبدیل کرده است. صنعت گردشگری در بلژیک عددی معادل 2.8% از کل تولیدی ناخالص در این کشور را تشکیل می دهد.در سال 2005، 6.7 میلیون نفر به این کشور سفر کردند که دو سوم این گردشگران را کشورهای اطراف بلژیک تشکیل داده اند ماندد کشور های انگلیس و المان و فرانسه و هلند. این کشور در لیست رتبه بندی وضعیت گردشگری Travel and Tourism سال 2017 در رتبه ی21 ام قرار دارد.

 

مدارک مورد نیاز سفارت بلژیک:

 *کلیه مدارک نیاز به ترجمه انگلیسی دارند بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه

1) اصل گذر نامه با امضاء به همراه گذر نامه های قبلی

الف)مدت اعتبار حداقل 6ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

ب)ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی می باشد.

2)  6قطعه عکس4*3 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید ، کاملا از روبرو ، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملا مشخص باشد، حداکثر برای 6ماه اخیر( عکس با گذر نامه و ویزاهای اخیر یکی نباشد)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک به زبان انگلیسی ( زبان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر ده روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد)

الف) حسابهای جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی

ب) گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضای بانک

*باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500/000/000 ریال باشد.

5) اصل و ترجمه سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی:

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوقی از محل کار ، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

ب) پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی( در صورت ارائه حکم سال قبل ارائه گواهی اشتغال به کار با ذکر عدم صدور حکم جدید از سازمان مربوطه الزامی می باشد)، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان( حداقل 6ماهه)

د) بازنشسته ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی

ه) مشغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان(حداقل 6ماهه)

و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب/ آخرین آگهی تغییرات

* درصورتی که آگهی تغییرات مربوط به بیش از 3 سال اخیر باشد ، ارائه آگهی تغییرات جدید و یا نامه از اداره ثبت مبنی بر ادامه فعالیت شرکت الزامی است.

ز)معلمان، اساید و اعضاء هئیت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان(حداقل 6ماهه)

ح) دانش آموزان،دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

*جهت دانشجویانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل ، ارائه اصل و ترجمه رضایتنامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می باشد.

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آنها سفر میکنند رضایتنامه محضری الزامی است. رضایت نامه محضری علاوه برترجمه نیاز به تایید دادگستری و امور خارجه دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم های خانه دار

9) ارائه اصل سند طلاق برای مسافرین مطلقه الزامی است.

*تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

*اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر ، نزد آژانس باقی می ماند.

* چک رمزدار یا ضمانتنامه بانکی حداقل به مبلغ 500/000/000 ریال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت های بیشتر متاقبا اعلام میگردد.

لازم به ذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر درخواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.

سفارت بلژیک در تهران:

سفارت بلژیک در تهران واقع در ولی عصر- خیابان ‏فیاضی(فرشته)- خیابان آقابزرگی- بن بست شیرین  شماره ۴ قرار دارد.