جاذبه های گردشگری انگلیس

جاذبه های گردشگری انگلیس

با شنیدن نام کشور انگلیس چه کلید واژه های به ذهن شما خطور می کند؛ آیا به فکر شاه آرتور افسانه ای، رابین هود و جنگل شروود، چالرز دیکنز و رُمان های خیال انگیز و بی مانندش، برج ساعت، بریتانیای کبیر و خانواده سلطنتی انگلیس... همه این اسامی نوستالژی ما از کودکی تا به امروز هستند. در ادامه با فاینداتور همراه باشید تا کمی بیشتر درباره انگلیس بدانیم...

سه شنبه 18 تیر 1398
548

انگلیس را کمی بیشتر بشناسیم...

با سفر به انگلیس در واقع شما به چهار ناحیه منحصر به فرد که تحت سلطه سیاسی و اقتصادی بریتانیا کبیر هستند وارد خواهید شد که شامل انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی می باشد که هرکدام جاذبه های تاریخی و طبیعی منحصر به فردی دارند.
انگستان بزرگ ترین سرزمین در قلمرو بریتانیا و همین طور بزرگ ترین شهر اروپا است که 31 اثر ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو شامل آثار تاریخی و طبیعی دارد. بنابراین با سفر به انگلیس می توانید تعداد بسیاری از جاذبه های گردشگری ارزشمند دنیا را از نزدیک مشاهده کنید و عکس یادگاری بگیرید.
علاوه بر پتانسیل های تاریخی و طبیعی انگلیس، این کشور پیشروترین کشور دنیا در زمینه گردشگری به معنای علمی و آکادمیک است. در واقع همین ویژگی ها برجسته سفر به انگلیس را با دشواری انتخاب همراه می کند. اینکه سفر خود را از کجا شروع کنیم؟؟
فاینداتور در ادامه پاسخ شما را خواهد داد.
دهکده های انگلیسی میزبان خوب گردشگران
سفر به انگلیس را از دهکده های زیبا و روستاهای آن شروع کنید. حتما در لوکیشن فیلم های انگلیسی با چند مورد از این روستاها آشنا شده اید؟! دهکده هایی با خانه های سنگی، پنجره های کوچک، سقف های شیروانی...
بهتر بگوییم شما فقط انتخاب کنید تمایل دارید به کدام ناحیه سفر کنید، شهری، روستایی یا ساحلی؟
اینکه طالب چه نوع خدمات گردشگری هستید، لوکس یا معمولی؟!
در این صورت خواهید دید که گزینه های زیادی برای انتخاب از هتل، اقامتگاه، غذا، وسایل حمل و نقل، جاذبه های توریستی و... برای شما فراهم شود.

 تاریخ و فرهنگ انگلستان

همان تور که قبل تر گفته شد انگلیس 31 اثر ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو شامل 25 اثر تاریخی و فرهنگی، 5 اثر طبیعی و یک جاذبه طبیعی فرهنگی- طبیعی به خوبی اثبات می کند که میراث بزرگترین امپراتوری اروپا را یدک می کشد.
اما اگر در خصوص انگلیس حرف بزنیم باید حتما به فرهنگ و ادبیات آن بپردازیم. ادبیاتی که به پر مخاطب ترین رُمان ها و فیلم های سینمای جهان تبدیل شدند.
شاید درباره واکینگ های اسرارآمیز مطالب زیادی شنیده باشید؛
یا درباره شاه آرتور و شمشیر او؛
اگر با هیچ کدام از اسامی بالا آشنا نباشید حتما درباره دیوید کاپرفیلد، اُلیور تویست، جین ایر کتاب های زیادی مطالعه کرده اید؛
این ها تنها بخشی از ادبیات و فرهنگ انگلیس است.آیا شما داستان معروف دیگری می شناسید؟

معروف ترین مکان های توریستی انگلیس

در ادامه با چند مکان دیدنی و بسیار معروف کشور انگلیس آشنا خواهیم شد.

1. برج لندن نماد پایتخت انگلیس

برج لندن با هزار سال قدمت میزبان خاندان سلطنتی انگلستان است. قصر سلطنتی، خانه جواهرات سلطنتی، زندان برج از مهمترین بخش های برج لندن هستند. مهمترین جواهراتی که در موزه خاندان سلطنتی نگهداری می شود تاج سلطنتی انگلستان با بیشتر از 24000 قطعه الماس و جواهر است.

2. کلیسای جامع کنتربری Canterbury Cathedra  

کلیسای جامع کنتربری به عنوان قدیمی ترین و مهمترین کلیسای مادر برای که برای تمام مسیحیان انگلیس و پیروان مسیحین انگلیکان است. این شاخه از مسیحیت که نام اصلی آن انگلیکانیسم است به عنوان یک فرقه مستقل و مجزا در مسیحیت اعلام حضور کرد که از انگلیس شروع شد.

3. پارک های ملی معروف انگلیس

یکی از بزرگترین و بهترین تفریحات بیرونی انگلیس پارک های ملی آن است. در گذشته نیز انگلیسی ها در تابستان به مناطق سرسبز و خنک تر مسافرت می کردند و از شهر دور می شدند. جالب است بدانید انگلستان 15 پارک ملی دارد که هرکدام طبیعت منحصر به فرد و مناظر زیبا ای دارند. عمده پارک های ملی انگلیس بیشتر در جنوب، شرق و مرکز انگلیس هستند. این پارک ها بهترین پیشنهاد برای کمپ زدن و تور طبیعت گردی هستند. بیشتر تورگردانان بزرگ انگلیس از جمله شرکت توماس کوک تورهای طبیعت گردی خاص و منحصر به فردی ارائه می کند. این پارک ها محلی برای پیاده روی، دوچرخه سواری، صخره نوردی و کوه نوردی هستند فقط برای این بخش از سفرتان لباس و کفش مناسب را فراموش نکنید. با تجهیرات کامل به این مناطق بروید و دیگر نگران گذر زمان نباشید، زمان برای شما متوقف خواهد شد!!
به عنوان مثال می توان از پارک Peak District که اولین پارک جنگلی انگلیس است به عنوان یکی از پردد ترین پاتق های علاقه مندان به تور طبیعت گردی نام برد اما پارک هایی مانند Snowdonia ،Dartmoor ،Lake District و ... هم میتوانند یک تجربه متفاوت از طبیعت گردی با چشم انداز های بی نظیر دریاچه، کوه، دامنه های سرسبز و جنگل برای گردشگران ایجاد کنند.

4. موزه بریتانیا، نگین موزه های جهان

موزه بریتانیا (British museum) یکی از مهمترین کلکسیون های تاریخ دنیا و انگلیس است. این موزه انسان امروز را در تونل زمان حرکت می دهد و با خود به دل تاریخ می برد. به عنوان یک ایرانی حتما دیدن این موزه را از دست ندهید چون بیشتر اشیا باستانی آن همان یادگارهای تاریخی کشورمان هستند که ما را به یاد امپراطوری قدرتمند ایران می اندازند. معروف ترین آثار باستانی موزه در بخش ایران همان منشور کوروش یا Cyrus Cylinder است.

5. گذرگاه بزرگ  Giant's Causeway

یکی از بی نظیرترین و منحصر به فرد ترین ستون های بازالتی جهان در کشور ایرلند قرار دارد. از صخره های شِفرد به سمت بالای تپه قدم بزنید و هر از چند گاهی به افق نگاه کنید. در این مجموعه بیش از 40000 سنگ بازالت به صورت یک راهروی طبیعی کنار هم قرار گرفته اند. تماشای طلوع و غروب آفتاب برفراز این تپه برای چند مدتی شما را از هیاهوی اطرافتان خارج می کند، گویی ارتباط شما با دنیا قطع شده و مقهور قدرت خالق این زیبایی ها می شوید.
با وجود آنکه این جاذبه در محدود کشور انگلیس قرار ندارد اما به دلیل منحصر به فرد بودن این جاذبه و تقاضای بالای گردشگران عموما بازدید از گذرگاه بزرگ در برنامه سفر انگلیس قرار دارد.

نظر بدهید