جاذبه های تونس

جاذبه های تونس

کشور تونس، بیشتر به عنوان یک مقصد ساحلی زیبا شناخته می شود. ولی این کشور برای آن دسته افرادی که خارج از سواحلش به دنبال دیدنی ها هستند، شگفتی های زیادی دارد. این کشور که در شمال آفریقا قرار گرفته است، با بناهای باستانی، بازارهای سنتی و شهرهای شگفت انگیزی احاطه شده است که قطعا شما را به سفری فراموش نشدنی مهمان می کند.

دوشنبه 24 تیر 1398
352

 

گذشته ی غنی این کشور را می توانید در ترکیب متفاوت و جالب فرهنگ رومی و امپراتوری های عربی ببینید، که آثارشان در جای جای این کشور قابل مشاهده است. اگر چندان با کشور زیبای تونس آشنا نیستید، با ما همراه باشید تا با چند تا از معروف ترین جاذبه های تونس آشنا شوید.

۱-آمفی تئاتر ال جم ( El Djem)

این بنای زیبای رومی، یکی از بهترین نمونه های معماری تئاتر در دنیا است که در زمان حکومت رومی ها در این کشور ساخته شد. در اینجا می توانید درست مثل گلادیاتورها در دالان های این بنا راه بروید، یا به سمت بالا و صندلی تماشاچی ها بروید و میدان اصلی و صحنه نمایش این تئاتر را از بالا ببینید.

۲- جربا (Djerba)

اگر به دنبال یک مقصد ساحلی با مناظر شگفت انگیز هستید، جزیره جربا بهترین انتخاب است. در بخش قدیمی جزیره اصلی شهرک هومت سوک، بیشتر افراد سفید پوست را می بینید که در آن اقامت دارند. از آنجایی که این منطقه با مغازه ها و فروشگاه های مختلفی احاطه شده است، برای کسانی که می خواهند تفریحات غیر ساحلی را تجربه کنند مقصد خوبی به شمار می آید. سواحل آرامش بخش این جزیره با مناظری طبیعی و نخل های خرما، سفری لذت بخش را به شما هدیه می کنند.

۳- سیدی بو سعید (Sidi Bou Said)

این روستای کوچک و هنرمندانه، روستایی صخره ای با ساختمان های کوچک و زیبا است که درست مثل یک اثر هنری به نظر می آید. تعجبی ندارد که این روستا برای دهه ها از مناطق پرطرفدار در بین هنرمندان بوده است. ساختمان های سفید، رنگ های آبی چشم نواز و پنجره های آهنی، نمونه کامل معماری خاص تونسی هستند که در این جزیره زیبا می توانید شاهد آن باشید.

۴- کوت ال جرید (Chott el Djerid)

منظره عجیب و دیدنی کوت ال جرید، درست مثل صحرایی رویایی و افسانه ای است که از دل داستان ها بیرون آمده باشد. صحرایی با مناظری شبیه به سطح ماه، سراب های سحرآمیز و زمین های نمکی دیدنی. این زمین های نمکی یکی از زیباترین مناظر طبیعی است که می توانید در سفر به تونس از آن ها بازدید کنید. بازدید از این منطقه، ثابت می کند طبیعت همچنان شگفتی های زیادی دارد و هر بار می تواند ما را غافلگیر کند.

۵-موناستیر رباط (Monastir Ribat)

یکی از دیدنی ترین بناهای تونسی با دیوارهای آجری، قلعه رباط است که باید در سفرتان به موناستیر تونس حتما از آن بازدید کنید. این قلعه که بخشی از قلعه ساحلی رباط به شمار می آید، تنها بخشی است که تاکنون سالم باقی مانده است. این قلعه در مقابل بندرگاه موناستیر قرار گرفته است .این قلعه که زمانی به عنوان دژ دفاعی کاربرد داشت است، امروزه یک جاذبه ی توریستی مهم به شمار می آید.

نظر بدهید